Asistivní centra

Za účelem seznámení s možnostmi co nejširší veřejnosti odborných pracovníků i zcela obyčejných osob, kterým začlenění technologií umožňuje zvládat a překonávat každodenní nástrahy života, se tým Dohled na dosah, z.s. rozhodl využít a zmaximalizovat potenciál pomáhat lidem moderním a inovativním způsobem.

V souvislosti s tím zřídil regionální centra asistivních technologií a sociální telemedicíny. Tato místa lze v současné době nalézt v Plzni a Ostravě, dále připravujeme zřízení dalších poboček v Praze, Jihlavě a Hradci Králové.

Tyto unikátní prostory slouží všem, kteří se o danou problematiku zajímají, chtějí si rozšířit obzory nebo jsou ztracení v možnostech moderní doby, potřebují poradit, hledají pomoc či inspiraci. Rovněž prostory slouží pro školení, odborné praxe a další vzdělávání. V našich centrech probíhá testování a jsou zde k vidění ukázky ověřených produktů, díky čemuž se lze seznámit s možnostmi a prakticky si zařízení vyzkoušet a pořídit.

Centra v neposlední řadě slouží jako regionální kanceláře sociální služby tísňové péče Dohled na dosah, z.s., kam mohou chodit zájemci, klienti i jejich rodiny hledat informace a pomoc.

V současné době je možné navstšívit Centra asistivních technologií v těchto městech:

  • Plzeň (více informací zde)
  • Ostrava (více informací zde)

.

Regionální asistivní centrum v Plzni

Centrum najdete na adrese:
Klatovská tř. 1383/55
301 00 Plzeň 3-Jižní Předměstí

Více v sekci kontakt

Vzdělávání

Akreditovaný vzdělávací program MPSV s názvem: Využití asistivních technologií v sociálních službách – základní kurz (popis zde)
Číslo akreditace: A2023/1333-SP/PC/PP/VP

Vypsané termíny pro plzeňské Centrum:

  • 15. 1. 2024 – odkaz na přihlášení zde
  • 26. 2. 2024 – odkaz na přihlášení zde
  • 9. 4. 2024 – odkaz na přihlášení zde
Aktuality z regionálního Centra

Dne 1. listopadu 2023

Proběhla návštěva plzeňského Centra zástupci Svazu tělesně postižených v České republice. Vozíčkáři Plzeňska se přišli seznámit s řešeními vhodnými pro cílovou skupinu tělesně postižených, sami se podělili o své zkušenosti a poskytli náměty a nápady na další řešení.

Dne 19. října 2023

Proběhlo za účasti pana ministra práce a sociálních věci Mariana Jurečky, hejtmana Rudolfa Špotáka, náměstka hejtmana Jiřího Navrátila a místostarosty Ondřeje Ženíška slavnostní otevření prvního plně vybaveného Centra asistivních technologií. Více informací k tiskové konferenci zde .


Otevření Dohledu na dosah se v Plzni zúčastnila i řada médií. V sobotu 21. 10. 2023 a také v pondělí večer jsme se díky tomu stali součástí hlavních večerních Událostí na ČT24, a to v rámci atraktivního tématu o telemedicíně. Podívat se na reportáž můžete zde.

V úterý 24. 10. 2023 jsme dostali další velký prostor v České televizi, v pořadu Události v regionech, který prvnímu centru Dohled na dosah v Česku věnoval celou reportáž. Podívat se na ni můžete zde.

Dne 6. září 2023

Proběhla návštěva našeho plzeňského Centra zástupci Kraje Vysočina. Krajský radní pro sociální věci Jan Tourek i další zástupci Kraje se seznámili s konceptem naší služby a vyzkoušeli si technologie na vlastní kůži. 

Regionální asistivní centrum v Ostravě

Centrum najdete na adrese:
Smetanovo nám. 979/2
702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Více v sekci kontakt

Regionální centrum v Ostravě vzniklo za finanční podpory Moravskoslezského kraje.

Vzdělávání

Akreditovaný vzdělávací program MPSV s názvem: Využití asistivních technologií v sociálních službách – základní kurz (popis zde)
Číslo akreditace: A2023/1333-SP/PC/PP/VP

Vypsané termíny pro ostravské Centrum:

  • 30. 1.  2024 – odkaz na přihlášení zde
  • 20. 3. 2024 – odkaz na přihlášení zde
  • 14. 5. 2024 – odkaz na přihlášení zde
Aktuality z regionálního Centra

Dne 27. listopadu 2023

Proběhlo za účasti náměstka hejtmana Moravskoslezského kraje Jiřího Navrátila, náměstka primátora města Ostrava Zbyňka Pražáka, rektora Ostravské univerzity Petra Kopeckého slavnostní otevření druhého plně vybaveného Centra asistivních technologií. Otevření Centra Dohledu na dosah se zúčastnila i řada médií. Více informací k tiskové konferenci zde .

+420 605 493 161

info@dohlednadosah.cz

Facebook

Instagram